مراقبت از مو

چگونه از موخوره نجات پیدا کنیم ؟

موخوره یا دو شاخه شدن مو، یعنی این که موهای شما تغذیه کافی ندارد و یا دچار کمبود رطوبت شده است. شامپوهای ناملایم، در معرض نور خورشید بودن، سشوآر کشیدن، لخت کننده های مو، رنگ کردن و دکلره ی مو همگی موها را خشک می کنند و آمینو اسیدهای مو را تخریب می کنند. موهای خشک و ضعیف در حین مدل دادن و یا برس کشیدن براحتی خرد می شوند. اگر فکر می کنید رشد موهایتان خیلی کند شده است،ممکن است موخوره دلیل اصلی آن باشد.
 علت به وجود آمدن موخوره
این آسیب می تواند از سشوار زدن زیاد، برس زدن مکرر با برس زبر، رنگ کردن مکرر مو و دکلره کردن، شامپوهای اسیدی یا قلیایی، فر دائمی و… ناشی شود. موهای خشک بیشتر دچار این مشکل می شوند.
موخوره عمدتا در موهای سر دیده می شود، ولی در ابروها و نواحی دیگر بدن هم ممکن است آن را مشاهده کنیم. رنگ کردن ابروها از عواملی است که می تواند در این ناحیه ایجاد موخوره کند.
سایش دو قسمت پوست روی یکدیگر، مثل بازو به پوست تنه یا سایش پوست با پارچه و لباس و همچنین خشک کردن خشن بدن با حوله بعد از استحمام نیز ممکن است باعث بروز این عارضه شود.
حرارت و نور آفتاب هم می تواند شکنندگی و دو شاخه شدن موها را ایجاد کند. در جایی مثل شمال کشور، اگر یک مرد مدت زیادی زیر آفتاب باشد، ممکن است موهای بدنش دچار چنین وضعی بشود.
در بعضی موارد سوء تغذیه هم این حالت را ایجاد می کند که این مورد اخیر چندان شایع نیست.
موخوره در هر سنی ممکن است در موها ایجاد شود و بنا بر آسیبی که به ساقه مو وارد می آید، حتی در سنین کودکی هم امکان پیدایش موخوره وجود دارد.
برای اینکه موهایتان از شر تکه تکه شدن نجات پیدا کند وقتی می خواهید موهایتان را بشویید ماسک موی مورال آپ را که با ۴ عصاره طبیعی و برای انواع مو تولید شده را با خود به داخل حمام ببرید. و ۵دقیقه قبل از آبکشی آن را به موهایتان بزنید و بعد موها را بشویید. از حمام که بیرون آمدید بعد از خشک کردن موها مقداری از سرم مورال آپ را به موهایتان به ویژه نوک موها که برای موخوره مساعدتر هستند بزنید و با سشوار و حرارت ملایم خشک کنید. همچنین سعی کنید از رنگ ها و تکنیک های استاندارد و صحیح استفاده کنید و برای این کار از افراد خبره که در زمینه رنگ کردن متبحر هستند، کمک بگیرید.از اتوی مو تا جایی که ممکن است استفاده نکنید و برای شانه کردن موها از شانه های دندانه درشت بهره بگیرید. برای نوک موهای درهم رفته خود از نرم کننده هایی استفاده کنید که مخصوص داخل حمام، بعد از استحمام یا بین دفعات حمام رفتن هستند.سعی کنید این نرم کننده ها مناسب باشند و خیلی چرب و سنگین نباشند تا زمانی که لازم است و می خواهید، بتوانید به راحتی آنها را بشویید.سشوار را روی درجه ملایم بگذارید و آن را خیلی نزدیک به موهای سر نگیرید. اگر به مو آسیب شدید وارد شده، تا موی سالم جایگزین آن نشده است، از وارد کردن آسیب بیشتر پرهیز کنید و از روش هایی که تحریک کننده هستند، بهره نگیرید.

1 دیدگاه در “چگونه از موخوره نجات پیدا کنیم ؟

  1. عرفان گفت:

    سلام‌ از سایت دیدن کردم خوشحالم در کرمان این فروشگاه هست من ۲۲ سال کرمان هستم .ولی فروشگاه رو ندیدم. عالیه زین پس از مشتریان شما خواهم بود . انشالاه. پاینده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید