دانستنیها

کامبوچا چیست

کامبوچا چیست

کامبوچا چیست ؟؟

کامبوچا نوعی نوشیدنی تخمیری سرشار از ویتامین­های گروه B، اسیدهای آمینه مختلف، پلی فنول­ها و پروبیوتیک­ها است که برای سلامت بدن فواید زیادی دارد. خواص عمومی محصولات برنا کامبوچا شامل: بهبود عملکرد سیستم گوارش، مبارزه با سرطان، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، افزایش دهنده انرژی بدن، تناسب اندام وکاهش وزن، کمک به سالم ماندن کبد، کاهش دهنده ورم و درد مفاصل، کمک به سلامت قلب و عروق می­باشد.

 بیشتر سلول­های خون را گلبول­های قرمز تشکیل می­دهند و اکسیژن را به تمامی بدن می­رسانند. افزایش تعداد گلبول­های قرمز خون و در نتیجه ایجاد غلظت خون باعث می­شود جریان خون به سمت اندام­های بدن کاهش یابد و گاهی نیز لخته­های خون تشکیل می­شوند. سن شیوع این عارضه بالای چهل سال بوده و در آقایان شایع‌تر است. مهم‌ترین اقدامات برای کنترل و کاهش غلظت خون: درمان بیماری­های اولیه، عدم استعمال هرگونه دخانیات، دوری از محیط‌های آلوده، قرار نگرفتن در معرض آلودگی هوا، نوشیدن فراوان مایعات (۸ لیوان آب و سایر مایعات) در روز و اصلاح الگوی غذایی است که بسیار موثر خواهند بود.

مزایای کامبوچا

فوائد و منافع زیادی برای کامبوچا بیان شده است اما مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

۱) سلامت روده

براساس مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ مشخص شد، طی روند تخمیر، کامبوچا سرشاز از پروبیوتیک می‌شود. عملکرد باکتری‌های پروبیوتیک مشابه باکتری‌های سالم روده است. با افزایش پروبیوتیک سلامت عمومی روده بهبود می‌یابد. باکتری پروبیوتیک برای درمان اسهال مفید بوده و برخی تحقیقات نشان می‌دهد که به کاهش سندرم روده تحریک پذیر (IBS)  نیز کمک می‌کند. در حال حاضر تحقیقات بیشتری درباره تاثیرات پروبیوتیک بر سلامتی روده انجام می‌شود.

اما ارتباط این باکتری‌ها و عملکرد روده نشان دهنده‌ی اثرات مثبت باکتری‌ها است. باکتری‌های مفید روده در تقویت سیستم ایمنی نقش دارند پس اگر پروبیوتیک‌های موجود در کامبوچا سلامت روده را بهبود بخشند، در نتیجه به صورت غیر مستقیم, سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کنند.

۲) کاهش خطر ابتلا به سرطان

شواهدی از تاثیرات نوشیدن کامبوچا بر کاهش خطر سرطان وجود دارد. مطالعه‌ی انجام شده در سال ۲۰۰۸ نشان داد کامبوچا از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند. تحقیقات بیشتری در سال ۲۰۱۳ نشان داد که کامبوچا بر شرایط بقای سلول‌های سرطانی تاثیر گذاشته و رشد آن‌ها را کاهش می‌دهد. هر دو مطالعه نقش و تاثیر کامبوچا در درمان و جلوگیری از سرطان را تایید می‌کنند. البته باید گفت این نتایج آزمایشات انجام شده در محیط آزمایشگاهی بوده و تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم آیا خطر ابتلا به سرطان در افرادی که کامبوچا می‌نوشند کمتر از سایر افراد است یا نه!

۳) کاهش خطر عفونت

اسید استیک، اسیدی است که در هنگام تخمیر سرکه تولید می‌شود و در کمبوچا نیز یافت می‌گردد. یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۰ نشان داد که کامبوچا قادر به کشتن میکروب‌ها بوده و با طیف وسیعی از باکتری‌ها مبارزه می‌کند. این امر نشان می‌دهد با نوشیدن کامبوچا پیش از ایجاد عفونت‌های سنگین، می‌توان باکتری را از بین برد.

۴) درمان افسردگی

یافته‌ها به ارتباط بین پروبیوتیک‌ها و افسردگی اشاره داشته و نشان می‌دهند که نوشیدن کامبوچا غنی از پروبیوتیک به ارتقای سلامت روانی کمک می‌کند. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۷ تأییدی بر ارتباط کامبوچا و افسردگی بود. بررسی‌ها نشان دادند پروبیوتیک‌ها در درمان بیماری‌های روحی موثرند اما تحقیقات بیشتری برای اثبات چگونگی اثر آن‌ها نیاز است.

۵) کنترل دیابت نوع دو

این نوشیدنی در کنترل دیابت نوع دو نیز دخیل است. در سال ۲۰۱۲ دانشمندان اعلام کردند کامبوچا با کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کاربرد دارد. محققان در حال انجام آزمایشات پیشرفته برای استفاده از این نوشیدنی به عنوان داروی دیابت هستند.

۶) کبد

آنتی اکسیدان‌های موجود در کامبوچا به تخریب سلول‌های مهاجم در بدن کمک می‌کند. برخی از مطالعات که در سال ۲۰۱۱ انجام شده است، بیان می‌کند که غلظت بالای آنتی اکسیدان موجود در کامبوچا باعث کاهش سموم در کبد می‌شود. این امر نشان می‌دهد کامبوچا می‌تواند نقش مهمی در ارتقاء سلامت و کاهش التهاب کبدی داشته باشد. این مطالعه روی موش‌ها نتیجه کاملا مثبتی داشته است.

۷) کاهش وزن

اگر در تهیه کامبوچا از چای سبز استفاده شود می‌توان از آن به عنوان دارویی برای لاغری استفاده کرد. در سال ۲۰۰۸ مشخص شد افراد چاقی که چای سبز را در رژیم روزانه خود قرار داده‌اند بیشتر از سایر افراد وزن از دست می‌دهند. وقتی این نوشیدنی مفید را با چای سبز درست کنید علاوه بر سایر فواید معجونی برای رفع مشکل چاقی نیز چاره‌ای اندیشیده‌اید.

۸) بیماری‌های قلبی

افزایش کلسترول در خون باعث ایجاد انواع بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. محققان طی تحقیقاتی در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ به ارتباط کامبوچا و کاهش میزان کلسترول و تاثیرات مثبت آن‌ها در کاهش بیماری‌های قلبی پی بردند. میزان کلسترول و بیماری قلبی تحت تأثیر رژیم غذایی، ورزش، وزن، عادات شیوه زندگی و التهاب قرار دارند. با این حال، تحقیقات ذکر شده در اینجا نشان می‌دهد نوشیدن کامبوچا به کاهش خطر بیماری‌های قلبی نیز کمک می‌کند.

باید توجه داشته باشید که این مطالعات روی موش صحرایی انجام شده و برای اثبات این که کامبوچا خطر ابتلا به بیماری قلبی را در انسان کاهش می‌دهد، تحقیقات بیشتری نیازاست. کامبوچا دارای مزایای سلامتی بسیاری می‌باشد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید، تحقیق در این باره هنوز ادامه داشته اما برخی نتایج هنوز درباره انسان‌ها تأیید نشده و دانشمندان مطالعات گسترده‌ای درباره اثرات آن روی افراد انجام می‌دهند.

معرفی محصولات کامبوچا

معرفی محصولات کارخانه برناکامبوچا

کامبوچا نوعی نوشیدنی تخمیری سرشار از ویتامین­ های گروه B، اسیدهای آمینه مختلف، پلی فنول­ ها و پروبیوتیک­ ها است که برای سلامت بدن فواید زیادی دارد. خواص عمومی محصولات برنا کامبوچا شامل: بهبود عملکرد سیستم گوارش، مبارزه با سرطان، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، افزایش دهنده انرژی بدن، تناسب اندام و کاهش وزن، کمک به سالم ماندن کبد، کاهش دهنده ورم و درد مفاصل، کمک به سلامت قلب و عروق می­ باشد.

آراقیطون

برناکامبوچا آراقیطون یکی از محصولات تولیدی کارخانه برناکامبوچا است که از ترکیب نوشیدنی کامبوچا و ۶ گیاه دارویی چای سبز، آراقیطون، ترشک، آویشن، چای کوهی و زنجبیل تشکیل شده است. این گیاهان بخاطر ترکیبات آنتی ­اکسیدانی، اسیدهای آمینه و مواد معدنی مختلفی که دارند می­ توانند نقش مهمی در سم ­زدایی بدن داشته و برای  تصفیه و کاهش غلظت خون، دفع اوره خون، بهبود فشار خون، سم زدایی بدن، رفع تیرگی و روشن شدن پوست، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان، بهبود سیستم گوارش و تناسب اندام و کاهش وزن، افزایش دهنده انرژی بدن، کاهش درد مفاصل و علائم پیری و کمک به سلامت قلب و عروق و سالم ماندن کبد بسیار مفید باشد.

 

آویشن

برناکامبوچا آویشن یکی از محصولات تولیدی کارخانه برناکامبوچا است که از ترکیب نوشیدنی کامبوچا و ۵ گیاه دارویی چای سبز، آویشن، کاسنی، شوید و علف لیمو تشکیل شده است. این گیاهان با داشتن خواص ضد میکروبی، ضد التهابی و کاهندگی تری­ گلیسیریدی که دارند می­ توانند برای کاهش چربی خون، پاکسازی و تصفیه کننده خون، سم زدایی بدن، کمک به بهبود آنزیم­ های کبدی بسیار مفید باشند. همچنین مصرف برناکامبوچای آویشن به شما در حفظ سلامت پوست و درمان جوش صورت و کورک، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان، بهبود سیستم گوارش و تناسب اندام و کاهش وزن، افزایش دهنده انرژی بدن، کاهش درد مفاصل و علائم پیری و کمک به سلامت قلب و عروق و سالم ماندن کبد کمک زیادی خواهد کرد.

اسطوخودوس

برناکامبوچا اسطوخودوس یکی از محصولات تولیدی کارخانه برناکامبوچا است که از ترکیب نوشیدنی کامبوچا و ۶ گیاه دارویی چای سبز، اسطوخودوس، بادرنجبویه، بابونه، سنبل الطیب و علف لیمو تشکیل شده است. این گیاهان بخاطر ترکیبات آنتی­اکسیدانی، آرام­بخشی و تصفیه­کننده کبدی که دارند می­تواند برای آرامش اعصاب و درمان بی خوابی، درمان استرس و اضطراب و تنش عصبی و افسردگی، بهبود گردش خون و بهبود عملکرد مغز، ضد التهاب قوی و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل و آلزایمر، ضد ویروس و درمان ویروس تبخال، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان، بهبود سیستم گوارش و تناسب اندام و کاهش وزن، افزایش دهنده انرژی بدن، کاهش درد مفاصل و علائم پیری وکمک به سلامت قلب و عروق و سالم ماندن کبد کمک کند. پس شما با نوشیدن برناکامبوچای اسطوخودوس به طور مناسب و پیوسته، اعصابی آرام و بدنی سالم و شاداب­تر خواهید داشت.

بادرشبویه

برناکامبوچا بادرشبویه یکی از محصولات تولیدی کارخانه برناکامبوچا است که از ترکیب نوشیدنی کامبوچا و ۶ گیاه دارویی چای سبز، بادرشبویه، زردچوبه، زنجبیل، علف لیمو و شنبلیله تشکیل شده است. این گیاهان بخاطر داشتن خواص ضد التهاب و التیام بخشی، آنتی­ اکسیدانی و کمک به هـضم غـذا و افزایش سوخت و ساز و تقویت عمومی بدن می ­توانند، برای بهبود عملکرد عروق بدن، کاهش چربی خون، تصفیه کننده کبد، کلیه و لوله گوارش بسیار مفید باشند. همچنین برناکامبوچا بادرشبویه از طریق تقویت کنندگی قلب، اثرات ضد التهابی و آنتی­ اکسیدانی قوی که دارد به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان، بهبود سیستم گوارش و تناسب اندام و کاهش وزن کمک کرده و در افزایش انرژی بدن، کاهش درد مفاصل و علائم پیری و تقویت سلامت قلب و عروق و سالم ماندن کبد، بسیار موثر خواهد بود.

بوقناق

برناکامبوچا بوقناق یکی از محصولات تولیدی کارخانه برناکامبوچا است که از ترکیب نوشیدنی کامبوچا و ۵ گیاه دارویی چای سبز، بوقناق، دارچین، زنجبیل و گزنه تشکیل شده است. این گیاهان به دلیل ترکیبات خاصی که دارند باعث افزایش ترشح انسولین، فعال کردن لوزالمعده، کاهش قند خون و در نتیجه درمان کمکی دیابت دارند. به طور کلی برناکامبوچای بوقناق می­تواند برای کاهش قند خون و درمان دیابت، فعال­ سازی لوزالمعده، پاکسازی کبد و تصفیه خون، بهبود کم خونی و افزایش پلاکت خون، از بین برنده جوش و شفاف­سازی پوست، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان، بهبود سیستم گوارش و تناسب اندام و کاهش وزن، افزایش دهنده انرژی بدن، کاهش درد مفاصل و علائم پیری وکمک به سلامت قلب و عروق و سالم ماندن کبد مفید باشد.

جینسینگ

برناکامبوچا جینسینگ یکی از محصولات تولیدی کارخانه برناکامبوچا می­باشد و از ۴ گیاه دارویی مختلف شامل: چای سبز، جینسینگ، خارخاسک و زنجبیل تشکیل شده است و دارای خواص درمانی برای تقویت قوای جنسی می­باشد. این گیاهان با داشتن ترکیبات آنتی­اکسیدانی و تقویت کنندگی قوا و انرژی بدن تاثیر مهمی بر درمان اختلالات جنسی، درمان بزرگی پروستات، افزایش تعداد و کیفیت اسپرم و درمان مشکل عدم نعوظ، تقویت اعصاب تناسلی و جلوگیری از انزال زودرس، بهبود خلق و خو و کاهش استرس، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان، بهبود سیستم گوارش و تناسب اندام و کاهش وزن، افزایش دهنده انرژی بدن، کاهش درد مفاصل و علائم پیری و کمک به سلامت قلب و عروق و سالم ماندن کبد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *